Soczewki w okularach sportowych Alpina wykorzystują szereg nowatorskich rozwiązań,
aby jak najlepiej chronić nasz wzrok.

Wiemy jak ważny jest wzrok.
Wiemy, że promieniowanie UV jest szkodliwe dla oczu, wiemy, że refleksy świetlne mogą zaburzać postrzeganie rzeczywistości, wiemy, że zbyt silne światło może uszkodzić wzrok. Nie możemy też pominąć fizycznych niebezpieczeństw nawet tak małych jak odpryski kamyków czy owady, które mogą wpaść do oka podczas biegu czy jazdy na rowerze.

Odpowiednie zabezpieczenie oczu to podstawowe zadanie każdego z nas.TECHNOLOGIE STOSOWANE W SOCZEWKACH OKULARÓW ALPINA:

FOGSTOP

Fogstop to powłoka nakładana na wewnętrznej stronie soczewki. Nie jest gładka lecz chropowata - widziana pod mikroskopem wygląda jakby była popękana. To sprawia, że niemożliwym staje się aby cząsteczki wilgoci wytworzyły warstwę na soczewce, to znaczy sprawiły, że stanie się ona zaparowana wpływając niekorzystnie na widoczność. To może wystąpić jedynie wtedy kiedy wilgotność jest tak duża, że wszystkie szczeliny wypełnią się wodą. Ale zanim to nastąpi, w rzeczywistości wilgoć się skropli, utrzymując soczewkę przezierną - bez użycia wycieraczek!

Technologia Alpina Fogstop
Technologia Alpina Fogstop


HYDROFOBOWE SZKŁA

Nanostruktura soczewki powoduje, że woda rozbija wodę tworząc kuleczki które przetaczając się zbierają wszelkie zabrudzenia ze sobą. Powierzchnia staje się idealnie gładka, woda nie tworzy plam, brud i kurz znacznie wolniej się osadzają a okulary pozostają nie tylko czyste ale i suche.

Technologia Alpina Hydrofobowe Szkła


VARIOFLEX

Varioflex to technologia soczewek, która umożliwia dostosowanie ich do warunków atmosferycznych. Tak jak kameleon zmienia kolor aby komponować się z otoczeniem tak nasze soczewki przyjmują różne odcienie aby chronić nasze oczy.

Samoprzyciemniające się, fotochromowe soczewki reagują na promieniowanie UV, które powoduje, że zawarte w nich składniki chemiczne obracają się w stronę źródła światła, tworząc efekt cieniowania. Gdy źródło światła UV znika, soczewki stają się znowu jaśniejsze. Cały proces odbywa się w ciągu zaledwie kilku sekund, dając okulary, które są zawsze dopasowane do warunków oświetleniowych.

Technologia Alpina Twist Fit Nose 2.0